Čeští lovci byli propuštěni ze slovenského vězení
Po měsíčním pobytu ve vyšetřovací vazbě byli v úterý propuštěni ze slovenského vězení dva čeští lovci, kteří skončili za mřížemi pro podezření, že na Slovensku organizovali lovy na vzácnou a chráněnou zvěř.
Podle něho není vyloučeno, že slovenská strana postoupí trestní stíhání do České republiky. "Zatím ale vyšetřovaní probíhá na Slovensku," dodal Kern. Za pytláctví hrozí mužům až pět let vězení.
Výpravy do AfrikyZadrženi byli 20. září , když přijeli na Slovensko na legální odlov jelenů. "To už jsme měli pohromadě důkazy o tom, že se v květnu ve dvou případech pokusili na našem území ulovit chráněného tetřeva hlušce. Tak jsme je zatkli a zahájili trestní stíhání," řekl Kern.Oba členové Českomoravské myslivecké jednoty čelí podezření, že organizovali nelegální lovecké výpravy i do jiných zemí, například Afriky. Při domovní prohlídce v jejich bydlišti nalezli policisté kožešiny medvědů i medvíděte, jejich lebky, vycpaného tetřeva, policejní uniformy, množství zbraní a nedovoleného vojenského střeliva. Detektivové nyní zjišťují původ zbraní.
(pab), (ivi), PRÁVO
|
|
obsah | Slovenská republika |