Oštěpař Železný vyhrál mítink Grand Prix v Rieti

Druhé vítězství v sezoně vybojoval český oštěpař Jan Železný, který dnes vyhrál mítink Grand Prix v Rieti. V italském středisku hodil světový rekordman 81,96 metru a navázal na své červencové prvenství v Soluni.

Železný porazil dva finalisty z nedávného mistrovství světa v Helsinkách, kde kvůli zdravotním problémům chyběl. Druhé místo obsadil Rus Alexandr Ivanov a třetí skončil Lotyš Eriks Rags.

V soutěži trojskokanek obsadila v závěru své poslední sezony sedmé místo bývalá mistryně světa Šárka Kašpárková. Zvítězila Ruska Anna Pjatychová pokusem dlouhým 14,72 metru.

Mítink přinesl výborné výkony běžců. V závodu na 1500 metrů dosáhla letošního světového maxima Maryam Yusuf Džamalová z Bahrajnu (3:56,79), která dosud nejlepší čas Rusky Julie Čiženkové zlepšila téměř o dvě sekundy. Celkem šest mílařek pokořilo hranici čtyř minut. Do čela letošních tabulek se dostali také keňský půlkař Wilfred Bungei (1:43,70) a jeho krajan v amerických barvách Bernard Lagat na patnáctistovce (3:29,30).