Čech zastřelil v centru Londýna bývalou přítelkyni

Smrtí 22leté dívky skončil rozchod dvou milenců v Londýně. Zhrzený partner svou milou Clare v úterý večer zastřelil přímo v luxusním obchodě. Podle serveru Life Style Extra je pachatelem 30letý Čech Michael, jenž následně spáchal sebevraždu.

Policie uvedla, že vrah do dívky vystřelil v obchodním centru Knightsbridge v centru Londýna celkem pětkrát, třikrát se strefil. Poté obrátil zbraň proti sobě; smrtící kulku si vpálil do hlavy.

Policie místo činu záhy obklíčila. Uzavřela rovněž vstup do metra ve stanici Knightsbridge station. Svědky tragédie byly dvacet minut před osmou hodinou večer desítky nakupujících. Vyšetřovatelé uvedli, že muž se s největší pravděpodobností nedokázal smířit s rozchodem, k němuž došlo před čtyřmi měsíci.

V minulosti dívku prodávající v obchodě Harvey Nichols opakovaně terorizoval. Několikrát denně jí volal, nechyběly ani výhružky fyzickým násilím.

Láska z práce

Milenci se seznámili v zaměstnání. Michael v obchodě v Knightsbridge pracoval jako strážný, výpověď dal před půl rokem. Intenzivně se vídali měsíc, poté vztah s Clare ukončil. Po čase se ale k ní chtěl vrátit. Neuspěl. "Její přátelé říkali, že má problémy s jedním bývalým členem ochranky. Sledoval ji a obtěžoval telefonáty. Obchod znal dokonale. Věděl tedy, že vchod, kterým přišel, nebude nikdo hlídat," popsala událost prodavačka z obchodu Espa Heather Chuluová.

Pitva obou těl byla provedena v londýnské márnici Westminster Public. Mluvčí obchodního centra Knightsbridge incident potvrdil. Komplex se dnes normálně otevřel. Vyšetřovatelé případu pracovali na místě činu přes noc.

NOVINKY

obsah | svět - svet