Vaidišová vyhrála turnaj v Taškentu

Patnáctiletá česká tenistka Nicole Vaidišová už vyhrála svůj druhý turnaj okruhu WTA. V neděli si ve finále poradila turnaje v uzbeckém Taškentu poradila s Francouzkou Virginií Razzanovou 5:7, 6:3, 6:2.

Poprvé se mladá tenistka z titulu radovala v srpnu ve Vancouveru.

První vyrovnanou sadu Vaidišová ztratila až v samém závěru, kdy se soupeřce podařilo prolomit její podání. V dalších dvou setech už ale česká hráčka dominovala a s jistotou si kráčela pro druhý titul. Ve třetím setu musel být zápas na pět minut přerušen, protože si Razzanová na kurtu vyžádala ošetření zad, českou hráčku to ale z rytmu nevyvedlo.

Jednadvacetiletá francouzská tenistka hrála ve finále poprvé v kariéře. Premiérového vítězství se však Razzanová v duelu dvou nenasazených hráček nedočkala.

Raketový nástup

Více než jeden turnajový triumf v sezóně dokázala Vaidišová získat jako první česká tenistka po šesti letech. Navázala tak na Janu Novotnou, která v roce 1998 ve své nejlepší formě vyhrála vedle Wimbledonu i turnaje v Linci, Eastbourne a Praze.

Vaidišová se v žebříčku WTA poprvé objevila letos v březnu na 264. místě a ihned při svém debutu mezi profesionálkami postoupila v Acapulku do čtvrtfinále. Ve Vancouveru se při svém třetím startu na turnaji WTA probojovala z kvalifikace až k titulu. Ve věku 15 let, tří měsíců a 23 dní se stala šestou nejmladší vítězkou v historii. Další čtvrtfinálovou účast si připsala minulý týden v Tokiu a v žebříčku se posunula na 103. místo. Úspěch v Taškentu ji posune do první stovky, což by jí pro příští sezonu mělo zajistit přímou účast v hlavní soutěži grandslamového Australian Open.

"Musím přiznat, že jsem doufala v dobrý start na ženské tour a mám radost. Je to super!" čišelo z Vaidišové velké sebevědomí v telefonickém rozhovoru pro ČTK. Ani si nepřipouštěla, že by třeba z osmi povolených startů na turnajích WTA nevyhrála ani jeden zápas. "O tom jsem vůbec nepřemýšlela. Nerada prohrávám," uvedla tenistka. Na okruhu WTA se letos ještě objeví začátkem listopadu na turnaji ve Philadelphii. Kvůli věkovému limitu může hrát letos jen osm turnajů WTA, do čehož se nepočítají grandslamy. Svými výkony si zajistila přímou účast na lednovém Australian Open. "Už se tam moc těším," byla plná energie před tréninkem na Floridě.

Účinkování Vaidišové na WTA Tour:

Acapulco (dotace 170.000 dolarů) - čtvrtfinále,

Miami (3,06 mil.) - 1. kolo,

French Open - 3. kolo kvalifikace,

Wimbledon - 1. kolo kvalifikace,

Vancouver (110.000) - vyhrála,

US Open - 1. kolo,

Tokio (170.000) - čtvrtfinále,

Taškent (140.000) - vyhrála.

NOVINKY

obsah | svět - svet