Trenér Lener povede ve Švédsku hokejisty Luley

Bývalý trenér české hokejové reprezentace Slavomír Lener se stal novým trenérem švédské Luley. S týmem, který letos vypadl ve čtvrtfinále ligové soutěže s pozdějším mistrem Frölundou, v úterý podepsal dvouletou smlouvu.

Padesátiletý Lener, jenž se po neúspěchu v extraligovém play s pražskou Spartou ocitl bez angažmá, nejprve jednal s IFK Helsinky. Nakonec však našel práci v sousedním Švédsku.

"Byl jsem s vedením Luley v kontaktu dva týdny a dnes jsme to uzavřeli. Nebyla to žádná složitá jednání," řekl Lener. Do svého nového působiště se poprvé vydá v pondělí. "Až na místě začneme příští týden řešit otázku asistentů, posil a ambicí, jaké by měl tým mít," prohlásil český trenér.

Angažmá v Lulee nedávno odmítl Kanaďan Dave King, kterého si paradoxně vybralo IFK Helsinky. Svou roli v zájmu Luley o Lenera sehrála podle švédského tisku bývalá hvězda klubu Jiří Kučera. "Je to vynikající kouč. Víme o něm dost a slyšeli jsme jen samé dobré věci," uvedl minulý týden funkcionář klubu Hans Norberg. Lener bude mít v kádru minimálně jednoho českého hokejistu, neboť začátkem dubna podepsal s Luleou smlouvu na tři roky obránce Pavel Skrbek.

(r)

obsah | svět - svet