Hlaváčková vylovila ve Vídni bronz

Plavkyně Ilona Hlaváčková si z Vídně přiveze devátou medaili z mistrovství Evropy v krátkém bazénu v kariéře, ale teprve první bronzovou. Letošní mistryně Evropy z dlouhého bazénu předvedla ve finále padesátimetrové znakařské trati výkon 27,57 sekundy a prohrála jen s Němkou Antje Buschschulteovou a Ukrajinkou Katarinou Zubkovovou.

Hlaváčková neobhájila loňský titul z Dublinu, ale z padesátky má pátou medaili v historii a spolu s třemi zlatými a předloňským stříbrem z Riesy je jasně nejúspěšnější znakařskou sprinterkou v historii ME. Celkově má na svém kontě z krátkého ME pět zlatých, tři stříbrné a jeden bronzový cenný kov.

První finále mezi seniory na vrcholné soutěži plavala osmnáctiletá Petra Klosová. A závod na polohové stovce proměnila kopřivnická naděje v lichotivé sedmé místo. "Prsa neumím, to je hodně slabý článek," řekla studentka gymnázia v Příboru.

Do druhého finále na šampionátu se nepodívá osmnáctiletá Petra Chocová, osmá žena z prsařské padesátky, která obsadila na dvojnásobně dlouhé trati výkonem 1:09,34 minuty jedenácté místo. Dopolední výkon nezlepšil prsař Zdeněk Františák a v semifinále na něj zbyla šestnáctá pozice.

Prilukov stále vládne

Králem mezi plaveckými vytrvalci zůstává dvacetiletý Jurij Prilukov z Ruska. Ve Vídni si připsal třetí zlato za sebou. Čtvrtý muž z Atén oplatil olympijskou porážku v boji o medaili Davidu Daviesovi z Británie, zdolal ho však až v posledních stech metrech.

Kraulařský sprint na sto metrů vyhrál Francouz Frederic Bousquet. Desátý muž z Atén dokázal porazit Filippa Magniniho, mistra Evropy z dvojnásobně dlouhého bazénu letos v Madridu. Bousquet dohmátl v času 47,42 sekundy, o 14 setin dříve než Ital.

NOVINKY

obsah | svět - svet