Blondýnka z Bratislavy prodává český seriál

Byly doby, kdy neměla práci ani peníze. Šest let poté, co ji objevil režisér Jan Hřebejk, jde Anna Šišková z role do role.

Srdce českého diváka si křehká blondýnka z Bratislavy získala v roce 1999, kdy měl Hřebejkův film Musíme si pomáhat premiéru. Za roli Marie dostala Českého lva a rychle za sebou pak přišly i další příležitosti.

Loni měl premiéru film Sluneční stát, kde si zahrála rozvedenou alkoholičku, která se živí sexem po telefonu, letos ji uvidíme v Prachy dělaj člověka a příští rok ve filmu režisérky Alice Nellis Právě dnes.

Na výsluní zájmu Šiškovou defi -nitivně vynesla role místostarostky v Místě nahoře, svého času nejsledovanějšího seriálu.

I proto začala s koncem prázdnin prodávat další zbrusu nový seriál Letiště právě tvář Anny Šiškové. Nudnou kancelář vystřídala paluba letadla, úřednické spisy a uniforma.

Do děje vstupuje letuška Anna jako atraktivní sebevědomá žena, co nevidět si však začne uvědomovat, že práce není všechno a že chce mít ještě rodinu - ale s kým to dítě mít?

Herečka Anna Šišková se narodila 30. června 1960 v Žilině. K divadlu se dostala během studií na pedagogické fakultě v Trnavě, později působila na bratislavské divadelní scéně.

Čtrnáct let žila s režisérem Jurajem Nvotou, se kterým má dvě dcery. Starší je známá z filmů Děvčátko a Perníková věž, mladší studuje v Praze. Tady tráví většinu svého času poslední rok i Anna, protože kromě práce tu má i nový vztah. Jejím přítelem je režisér Jiří Chlumský, se kterým se sblížila při natáčení seriálu Místo nahoře.

MF DNES

obsah | osobnosti