Čeští VyVolení získali azyl na Slovensku

Čeští VyVolení se stěhují na Slovensko. Kvůli problémům s majitelem pozemku nemohou pokračovat ve vile v Praze na Harfě. Soutěžící z Česka se tak nastěhují se do vily slovenské verze soutěže. Česká i slovenská verze soutěže tam poběží současně.

Štáb českých VyVolených i soutěžící museli vilu v pražských Vysočanech opustit v neděli poté, co areál uzavřela ochranka najatá majitelem pozemku.

Právník majitele pozemku tvrdí, že televize pozdě zaplatila nájem a jeho klient s ní proto ukončil smlouvu. Situaci kolem vynuceného odchodu VyVolených z areálu v Praze okomentoval i prezident Václav Klaus. "Je to absurdní. Nechápu tyhle hříčky. Nevěřím, že není možné se domluvit," řekl.

Štáb přesunul soutěžící do hotelu Holiday Inn. V pondělí by je pak měl odvézt na Slovensko. Televize Prima se na pokračování svých VyVolených dohodla s tamní televizí JOJ.

"Díky vstřícnosti kolegů z televize JOJ budou naši VyVolení pokračovat ze Slovenska. Jsme velmi rádi, že nám vedení televize JOJ vyšlo vstříc a umožní nám jak využití vily, tak studia a technického zázemí," řekl ředitel televize Prima Martin Dvořák.

"Diváci se tak mohou těšit na světový unikát, spojení dvou rozběhlých reality show," dodal. "Pomoc českému týmu VyVolených pro nás byla přirozená. Jsme připraveni vyjít televizi Prima v maximální možné míře vstříc. Česko-slovenským spojením dvou skupin VyVolených připravíme našim divákům neobyčejný zážitek," komentoval situaci ředitele televize JOJ Milan Kňažko.

Čeští i slovenští VyVolení budou soutěžit společně

Čeští VyVolení se na Slovensko přesunou během pondělí. Do samotné vily se pak přesunou během večerního přímého přenosu. Systém obou her zůstane zachován, čeští i slovenští soutěžící budou obývat jednu vilu. O změně, která je čeká, zatím nic nevědí soutěžící ani v jedné zemi.

"Čeští i slovenští VyVolení pojedou dál podle plánu. Budeme se snažit sladit vše tak, aby vysílání probíhalo způsobem, na který jsou televizní diváci zvyklí. Momentálně přesouváme část štábu VyVolených na Slovensko a pracujeme na tom, abychom pokud možno hladce navázali na dosavadní vysílání," řekl manažer projektu Radko Janoušek.

iDNES

obsah | kultura - kultúra