Nohavica prodal 5000 lístků za 33 minut

Jaromír Nohavica konkuruje světovým hvězdám. Lístky na koncert, během něhož vznikne písničkářovo DVD, si fanoušci rozebrali za půl hodiny.

Velký koncert se uskuteční 29. června v hale bývalé koksovny Karolina nedaleko centra Ostravy. Do předprodeje šlo celkem 5000 vstupenek, které byly vyprodány za maximálně 33 minut.

"Je to vynikající výkon i přesto, že Jarek je tady dlouho oblíben," uznale uvedl Petr Novák z agentury Interkoncerts, která do Česka dováží světové hvězdy. "My podobný zájem pamatujeme u Phila Collinse, Depeche Mode nebo Queen."

Vstupenky na Nohavicův koncert prodával ve svých čtyřech centrech Ostravský informační servis. "Dostali jsme jich celkem 900 a předprodej začal v 10:00. Začali jsme přesně, i když lidé ve frontách čekali už od šesti. Někde se vstupenky prodaly už za deset minut," řekla ředitelka Dagmar Kremzerová.

Na řadu lidí se vůbec nedostalo, proto Nohavica přidal ještě jeden koncert. "Domluvili jsme se s Jarkem, že by bylo dobré udělat dva koncerty," řekl šéf pořádající agentury Petr Šiška.

Pořadatelé pro veřejnost zpřístupnili i generální zkoušku koncertu, která se koná 28. června. "Bude to pro lidi určitě zajímavé. Uslyší třeba pokyny režiséra či některé skladby několikrát," podotkl Šiška.

Předprodej na veřejnou generálku koncertu začne ve středu 14. června opět od 10 hodin. Vstupenku si zájemci mohou pořídit za 200 korun.

Podle Kremzerové tak velký zájem mezi hudebními fanoušky vyvolává v posledních letech jen Nohavica, který dnes slaví 53. narozeniny. Jednu dobu měl písničkář konkurenci ve fotbalistech Baníku Ostrava. "Když se klubu dařilo, stálo se na vstupenky ještě déle a fronty byly delší," vzpomíná Kremzerová.

iDNES, ČTK

obsah | kultura - kultúra