Hřebejkova Kráska zabodovala v USA

Snímek Jana Hřebejka a Petra Jarchovského Kráska v nesnázích vynesl autorům hlavní cenu za celovečerní film na mezinárodním filmovém festivalu v Denveru. Zvítězil v konkurenci 108 filmů.

Snímek Jana Hřebejka a Petra Jarchovského Kráska v nesnázích získal na mezinárodním festivalu v Denveru hlavní cenu za nejlepší celovečerní film. Stalo se tak v konkurenci 108 filmů ze dvaatřiceti zemí. Oznámil to jeho producent Ondřej Trojan.

"Těší nás to o to více, že toto ocenění jsme získali v Americe, kam na jaře půjdeme do distribuce," uvedl Trojan. Mezi konkurenčními snímky byla podle něj například i Almodóvarova španělská dobrodružná komedie Volver, která má šest nominací na Evropské filmové ceny a v San Sebastianu získala ocenění mezinárodní federace filmového tisku FIPRESCI jako nejlepší film roku.

Z českých titulů byly v Denveru ještě snímky Indián a sestřička a Slámovo Štěstí. Krásce v nesnázích udělila letos v červenci porota Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech zvláštní cenu. V české distribuci se tento film objevil v září, dosud ho podle Trojana zhlédlo na 270.000 diváků.

LIDOVKY.CZ, ČTK

obsah | kultura - kultúra