Francúzi zlákali Kňažka do filmu

Filmová kamera po štrnástich rokoch opäť zlákala herca, bývalého ministra kultúry a dnes šéfa komerčnej televízie Milana Kňažka. Vo francúzskom filme Bel ami (Miláčik) pritom hrá úlohu viac ako príznačnú pre jeho dnešné povolanie - mediálneho magnáta.

Štáb a predstavitelia, medzi ktorých sa v pondelok zaradil aj Kňažko, strávia v bratislavskom Pálffyho paláci dovedna vyše 20 dní.

"Naposledy som nakrúcal na jar v roku 1990 a odvtedy som nestál pred kamerou ako herec. Medzitým som síce dostal nejaké ponuky, ale z istých dôvodov som ich nemohol absolvovať," hovorí Kňažko, ktorého vždy lákala filmárska spolupráca s Francúzmi. Počas jeho aktívnej hereckej kariéry sa mu darilo, ako tvrdí, len sporadicky alebo vôbec.

"No a teraz, keď už tieto ambície nemám, prišla táto ponuka. Text Maupassantovho Miláčika je zaujímavý. Ja si zahrám mediálneho magnáta Waltera, majiteľa novín Francúzsky život, no a pretože pracujem teraz v médiách, tak mi to prichodí celkom prirodzené. Zdá sa, že je všetko profesionálne pripravené, a tak som si povedal, že strávim 9 natáčacích dní medzi bývalými kolegami," konštatuje Kňažko, ktorý si pre svoju rolu dokonca nechal narásť bradu. Veľmi nerád si totiž lepí fúzy. "Zväzuje to mimiku. Je to nepríjemný, neprirodzený pocit, tak som si radšej nechal narásť vlastnú bradu," hovorí.

Na otázku, či mu dlhoročná pauza "skomplikovala" prácu pred filmovou kamerou, Kňažko odpovedal: "Nedá sa to zabudnúť, je to čosi ako bicyklovanie," dodal s úsmevom.

NÁRODNÁ OBRODA

obsah | kultura - kultúra