Téměř všechny ceny Elsa dostala ČT

V přímém přenosu České televize byly v sobotu rozdány kontroverzní televizní ceny Elsa a podle očekávání téměř vše vyhrála Česká televize. Konkurenční televize Nova a Prima se od soutěže předem distancovaly. Ceny rozdává Česká filmová a televizní akademie (ČFTA), v jejímž čele stojí Petr Vachler.

Ceny předávali např. Marek Eben, Arnošt Goldflam či Petr Čtvrtníček. Večer moderoval s lehkou ironií Tomáš Matonoha a velmi často se pronášely narážky na komerční estrády a reality show. Oceněný Marek Eben se např. zmínil, že je rád, že se nemusí v diskusním pořadu sprchovat.

Hned dvě ocenění (jako nejlepší moderátor a také za nejlepší zábavný pořad Uvolněte se, prosím) si odnesl Jan Kraus. Nova získala pouze jednu cenu za pořad Na vlastní oči a Prima žádnou.

Televize Nova i televize Prima se od cen Elsa distancují, nepokládají je prý za objektivní hodnocení televizní tvorby. "Loňský přenos ankety ukázal, že kritéria nejsou jasně stanovena, chybí klíč pro hodnocení. Podobná kritika nepadala na adresu ankety pouze z našich úst," řekl generální ředitel televize Nova Petr Dvořák.

"TV Nova byla několikráte vyzvána, aby se písemně vyjádřila k pravidlům, doporučila odborníky pro výběr nominačních porot. Nestalo se tak. Neobdrželi jsme ani připomínky k formátové či žánrové nejasnosti soutěže," sdělil Vachler.

NOVINKY

obsah | kultura - kultúra