Brankář Čech vyhrál podzimní část Zlatého míče

Dvaadvacetiletý brankář fotbalové reprezentace Petr Čech se stal vítězem podzimní části novinářské ankety Zlatý míč České republiky. Výsledky dnes zveřejnili zástupci Klubu sportovních novinářů, kteří anketu již devátým rokem pořádají. Na druhém místě skončil obhájce trofeje Pavel Nedvěd z Juventusu Turín, třetí je liverpoolský kanonýr Milan Baroš.

Celkový vítěz ankety bude znám v červnu. Body z podzimu a jara se sčítají a Čechův náskok není nijak velký. Od hlasujících nastřádal 1111 bodů, zatímco pětinásobný držitel ceny Nedvěd má pouze o 83 bodů méně. Ani odstup třetího Baroše není nijak výrazný.

V jedenáctce nejlepších jsou také další členové národního týmu, počínaje Markem Jankulovským a konče náhradním gólmanem Jaromírem Blažkem. Vedle něho se mezi elitu dostal z obvyklých náhradníků v Brücknerově týmu už pouze nejlepší ligový kanonýr Tomáš Jun. Třetím zástupcem české ligy ve vybrané společnosti je další sparťan Karel Poborský, který skončil na pátém místě.

Jen krůček k elitní jedenáctce měl nejlépe umístěný hráč, který národní dres pravidelně neobléká. Libereckému záložníkovi Janu Polákovi chybělo na Blažka třináct bodů.

V anketě bodovalo 41 hráčů, pořadí uzavírají s jediným bodem Jaroslav Plašil, Radek Bejbl a Martin Vozábal.

Výsledky podzimní části 9. ročníku ankety Zlatý míč ČR:

1. Petr Čech (Chelsea) 1111 bodů,
2. Pavel Nedvěd (Juventus) 1028,
3. Milan Baroš (Liverpool) 986,
4. Marek Jankulovski (Udine) 644,
5. Karel Poborský (Sparta) 433,
6. Jan Koller (Dortmund) 413,
7. Tomáš Rosický (Dortmund) 318,
8. Tomáš Ujfaluši (Fiorentina) 293,
9. Tomáš Galásek (Ajax) 276,
10. Tomáš Jun (Sparta) 208,
11. Jaromír Blažek (Sparta) 119.

(mp)

obsah | Česká republika